Монументи, Памятники. Виготовлення та встановлення

+380962855454, вул. Шевченка, 36, м. Самбір, Львівська область

Пам'ятник

Пам'ятник — твір мистецтва, створений для увічнення пам'яті про людей і події. Найпоширеніші види пам'ятників — скульптурна група, статуя, бюст, меморіальна дошка, тріумфальна арка, колона, обеліск тощо. Прототипами пам'ятників були поховальні споруди найдавніших людських суспільств — мегаліти і кургани, а також обеліски, піраміди і т. д. У наступні епохи гробниці і надгробки нерідко виконували роль пам'ятників. Проте зазвичай під пам'ятником у вузькому сенсі розуміють твори, в яких меморіальна функція виразно переважає над поховальною або культовою (хоча останні і не виключаються).

В античну добу створені основні композиційні типи пам'ятників, які розвивалися і в наступні часи: алегорія, або портретні статуї і скульптурні групи (група тирановбивць Гармодія і Аристогітона в Афінах, 477 до н. е.), кінні статуї (статуя Марка Аврелія, бронза, між 161 і 180, в 1538 року встановлена на площі Капітолія в Римі), стели, тріумфальні арки, тріумфальні колони (колона Траяна в Римі, 111–114, архітектор Аполлодор з Дамаску).

 

Поширення відокремлених скульптурних пам'ятників, що прославляють певну людську особистість, починається в Стародавній Греції; в мистецтві еллінізму і Стародавнього Риму фігури в подібних монументах вже значно індивідуалізуються. Античні пам'ятники поміщалися спочатку на священних ділянках, а з 6 століття до н. е. — у центрах міського життя, наприклад, на агорі. Пам'ятники Стародавнього Риму, особливо тріумфальні арки і колони, стали важливими елементами просторової композиції площ-форумів. Найхарактерніші види пам'ятників в середньовічній Європі — хрести, що відзначали ті чи інші пам'ятні місця, а також (переважно на заході) скульптурні зображення донаторів в церквах.

Італійські майстри кватроченто, спираючись на давньоримську спадщину, створювали світські монументи, іноді — вільно стоячі (кінні статуї кондотьєрів: Гаттамелати в Падуї, бронза, 1447-53, скульптор Донателло; Коллеоні у Венеції, бронза, 1479-88, відкритий в 1496, скульптор Андреа дель Верроккйо). Тенденції до пишної репрезентативності, що намітилися в пам'ятниках маньєризму, посилюються в епоху бароко і класицизму, коли пам'ятники, які, як правило, прославляли монархів або полководців, нерідко відіграють найважливішу роль в міській забудові (пам'ятник Петру I «Мідний вершник» в Петербурзі, бронза, 1768-78, відкритий в 1782, скульптор Етьєн Моріс Фальконе).

 
Добробуд Сколе деревяний зруб

Замовити телефонний дзвінок

Дякуємо за зверненння

Найближчим часом до Вас зателефонують

Акційні пам'ятники з граніту

  • 1G-22 Пам'ятник Гранітний одинарний. Ціна 11 700 грн
  • 1G-23 Пам'ятник Гранітний одинарний. Ціна 12 900 грн
  • 1G-24 Пам'ятник Гранітний одинарний. Ціна 11 500 грн
  • 1G-25 Пам'ятник Гранітний одинарний. Ціна 12 900 грн
  • 1G-26 Пам'ятник Гранітний одинарний. Ціна 15 000 грн
LimNet Локальні інформаційні мережі
FB

Зараз на сайті

На сайті 36 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
2
Статті
6
Перегляди статей
87148