Монументи, Памятники. Виготовлення та встановлення

+380962855454, вул. Шевченка, 36, м. Самбір, Львівська область

Розміри надгробних пам'ятників

Дуже важливим моментом вибору надгробних пам'ятників є його розміри. Багато замовників думають про це в останню чергу, або зовсім не звертають уваги на розміри. Такий стан може призвести до різного роду неприємностей, в тому числі до ліквідації пам'ятника адміністрацією кладовища, якщо пам'ятник не відповідає встановленим стандартам.

Всі надгробки можна поділити на 3 групи:

 • пам'ятники малого розміру
  стандартні надгробки
  великі пам'ятники.
  Вибір з цих 3-х видів залежить від того, яку форму в цілому хоче отримати замовник. Розглянемо всі 3 види розмірів.

Малі пам'ятники з граніту

Пам'ятники невеликого, або навіть малого розміру мають дані для верхньої плити 60 * 40 * 80 * 40 см. Ці пам'ятники порівняно недорогі. Такий розмір вибирають зазвичай для установки надгробки на могилі літньої людини або на дитячому могилі. Маленький пам'ятник встановлюють в тих випадках, коли у замовника недостатньо коштів або залишилося мало місця для поховання. Мала величина пам'ятника для дитини може бути вибрана спеціально. Вона часто пояснюється тим, що весь пам'ятник підкреслює дитячий вік померлого.

Стандартні пам'ятники з граніту


Найбільш ходовими є пам'ятники стандартного розміру. У цьому випадку верхня плита відповідає показникам: 100 * 50 * 8 см; 120 * 60 * 80 см. При цьому стела зазвичай має висоту 120 см. Під стелу укладають тумбу в 20-30 см. Іноді замовник просить трохи підняти фундамент, зазвичай це становить 5-20 см у висоту. Більшість пам'ятників на всіх кладовищах мають стандартні розміри.

Великі пам'ятники з граніту

Але іноді замовник просить встановити великий пам'ятник. Звичайно, для цього потрібні і великі кошти. Можна замовити надгробок розміром в зріст людини. Це складе 2 м або навіть більше. У цьому випадку клієнт замовляє портрет в повний зріст. Тоді за правилами оформлення стела повинна мати розміри 160 * 80 см.

Розмір пам'ятника може бути пов'язаний із загальною формою, наприклад, щоб зробити фігурну стелу. Елементи повинні вирізатися на стелі. І для цього необхідний достатній розмір плити для стели. Все залежить від форми, яку повинна прийняти стела після обробки. Наприклад, хвиляста стела вимагає розмір 120 * 60 см.

Розроблено таблиця основних розмірів стел і квітників для надгробків

 

  Малий размір Стандарт Великий
Стела 12*40, 60*40 100*50, 110*50  115*60, 120*60, 160*80      
квітник від 50*50 60*60 150*60  

У великих містах на кладовищах існують деякі обмеження на висоту і ширину пам'ятника. Це відноситься також і до розміру огорожі. Наприклад, в Москві на деяких кладовищах забороняється ставити пам'ятник зі стелою вище 2 м. Тому висота стели 150 см встановлена ​​для максимально великої надгробки.

Також висота огорожі обмежується 0,5 м. У всякому разі, перед установкою пам'ятника потрібно обов'язково представити план з цифрами в адміністрації кладовища, так як вона наділена правом демонтувати надгробок, яка відповідає правилам цього кладовища.

При визначенні розміру надгробки важливою умовою, що впливає на ширину і висоту, є розміри самої могили. Якщо, наприклад, встановлюється 1 пам'ятник на 2 могили, то перевищення розміру може цілком виникнути. Це буде розглядатися адміністрацією як порушення.

Для правильного розміру надгробки встановлені певні відхилення, які не будуть розглядатися як неякісна робота. Ці відхилення відомі майстрам з виготовлення пам'ятників.

Відхилення ширини або висоти стели і підставки під неї не повинні бути більше 5 мм.
Відхилення елементів квітника - не вище 4 мм.
Відхилення на полірованій поверхні по 1 мм на кожен метр довжини або ширини.
Відхилення суміжних частин від прямого кута - не вище 1 мм на кожні 0,5 метрів довжини деталей.
Для того, щоб розміри надгробки не відхиляється від заданих величин, слід заздалегідь скласти ескіз всього надгробки. При цьому стверджується положення і розміри графічних деталей, шрифти, розмір вигравіруваним тексту, а також інші, навіть найдрібніші деталі і прикраси. Ескіз - дуже зручна форма взаємодії між клієнтом і виконавцем. Він дає можливість повного контролю результату, а також дозволяє заздалегідь чітко визначити ціну роботи. Також забезпечується узгодженість дій між скульптором, різьбярем, гравером по каменю. Деякі кладовища мають своє власне виробництво. Це зручно для замовника. Все виконується без порушень і відповідно до його побажань. У майстернях працюють досвідчені професіонали, знавці своєї справи.

 

Добробуд Сколе деревяний зруб

Замовити телефонний дзвінок

Дякуємо за зверненння

Найближчим часом до Вас зателефонують

Акційні пам'ятники з граніту

 • 1G-22 Пам'ятник Гранітний одинарний. Ціна 11 700 грн
 • 1G-23 Пам'ятник Гранітний одинарний. Ціна 12 900 грн
 • 1G-24 Пам'ятник Гранітний одинарний. Ціна 11 500 грн
 • 1G-25 Пам'ятник Гранітний одинарний. Ціна 12 900 грн
 • 1G-26 Пам'ятник Гранітний одинарний. Ціна 15 000 грн
FB

Зараз на сайті

На сайті 13 гостей та відсутні користувачі

Статистика

Відвідувачі
2
Статті
6
Перегляди статей
87140